Ayrı Püskürtme Yataklarıyla Yeni Alumaster R4

 

 

Janssen Maasrbree’nin yeni spreyleme robotu Alumaster R4 ile tanışın! Bu makinayla her bölümde 6 ayrı püskürtme yatağıyla spreyleme yapmak mümkün. Bu spreyleme sistemi ile sıvının, seranın her yerindeki her bitkiye aynı dozda aynı şekilde ulaştığından emin olabilirsiniz.

Krizentamın çeşitliliği nedeniyle ve uzman görüşler önderliğinde 6 ayrı püskürtme kolundan istediğinizi durdurabilir ve spreyleme işlemine bu şekilde devam edebilirsiniz. Alumaster R4 altı farklı bölümden oluşmaktadır. Bu sayede 6 püskürtme yatağından spreyleme yapabileceğiniz gibi her bir yatağın kapaklarını ve nozzlelarını kontrol edebilir, ayrı ayrı basınç kontrolü yapabilirsiniz.

Diğer çeşitler

Bu alanın yatırımcılarından biri olan Theo Dirkx alanın hızla geliştiğini şu şekilde anlatıyor: “35 yıl önce biz bu işe ilk başladığımızda, 3500 metrekarelik bir alanda 10 çeşit ürün yetiştiriyorduk. Bir kaç yıl önce 7.5 hektara çıkardığımız üretim alanımızda farklı iki renkte tek çeşit ürün üretmeye başladık. Müşterilerimizin bizden beklediği gibi gelecek yıllarda daha çok alanda daha çeşitli ürünler üretmek istiyoruz.” Alumaster, Janssen Maasbree üretim alanının yeni 5 hektarlık bölümünde kullanmaya başlanmıştır. İlk krizantem hasadının Kasım ayının ortalarında yapılacağı öngörülmektedir. Theo bu konuda şöyle bir açıklama yapmıştır: “Biz Maasbree’de doğal yeşil alanı bozmadan üretim yapıyoruz. Bu da beraberinde çok sık karşılaştığımız haşare sorununu getiriyor. Bu yüzden ürünlerimizdeki haşare sorununun 100% kimyasal koruma yaparak önüne geçebiliyoruz. Alumaster R4 sayesinde püskürtme yataklarını kontrol edebiliyor, sprey çubukları ekleyebiliyor ve spreyleme işlemini oldukça rahat bir şekilde kontrol edebiliyoruz.”

Uzaktan kumanda edilebilme

Alumaster R4 dört tekerlekli bir araç olması sayesinde düz ve senkronize bir şekilde kayarak spreyleme yapabilmektedir. Uzaktan kumandası ile belli bir mesafeden spreylemeyi kontrol edebilir, durdurabilir/başlatabilirsiniz.

Theo, “Biz bilinçli olarak yarı otomatik spreyleme sistemini seçtik. Yüksek dereceli kontroller ve spreylemenin bir noktada toplanmaması için gözlemin de çok önemli bir faktör olduğunun farkındayız. Bu yüzden spreyleme yapılırken alanda bulunmak istiyoruz. Sonuçta en ufak bir yanlış bizlere birkaç bin euroya mâl oluyor.”

 

ALUU

Seçenekler

Janssen Maasbree 20 yılı aşkın bir süredir Royal Brinkman spreyleme robotlarını kullanıyor. Theo yıllar süren bu işbirliğini şöyle özetledi: “Ne zaman spreyleme yapacak olsak Royal Brinkman, deneyimi, işletmemiz için uygun spreyleme teknikleriyle, isteklerimizi birleştirip bize uygun önerilerle geldi. Kontrol panelini transfer yollarının altına koyup sistemi alçaklaştırmış, makinaya erişimimizi ve onu kotrol etmemizi kolaylaştırmıştır. Bu makina ile birçok püskürtme yatağından spreyleme isteğimizi bile gerçekleştirdi. Bu firma ile bu yüzden yıllardır birlikteyiz!”

 

 

 

 

Read 1472 times