Köpükle dezenfekte gözle görülür bir iyileşme sağlar!

  

Köpükle dezenfekte, ulaşamadığınız yerleri rahatça temizleyebilmenizi, her yerin gözle görülür ve etkili bir şekilde dezenfekte olmasını sağlar.

Köpük ile dezenfekte diğer yöntemlerle kıyaslandığında çok daha iyi sonuçlar elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Ulaşamadığınız yerlere gerekli teçhizatlarla ulaşabilmenizi ve oraları dezenfekte edebilmenizi sağlar. Köpük ile dezenfektede Menno Ter Forte ve Menno Clean kullanabileceğiniz iki etkili üründür. Bu ürünler uzun süre etkili olması ve kalıntı bırakmaması gibi özelliklerle kullananları oldukça memnun bırakan ürünlerdir.

Köpük dezenfektanların kullanımı pratikliğinin yanında uzun süren etkisi nedeniyle de tercih edilmektedir. Yapışma özelliğiyle hızlı düşüşler yaşamaz ve sera cepheleri gibi dikey yüzeylerde kullanılmaya oldukça elverişlidir. Diğer aerosollerle kıyaslandığında hem daha pratik hem de daha güvenlidirler.

Tesir süresi
Sıvı dezenfektanların tesir süreleri konsantrasyonlarına, kullanım metodlarına bağlıdır. Şimdiye kadar üreticiler sadece konsantrasyonu önemser, dezenfektanın etki etme süresini önemsemezdi; fakat dezenfektanın etki süresi de önemsenmesi gereken bir başka özelliktir. Etki etme süresi dezenfektasyonun yapıldığı metoda ve iklim koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Köpük dezenfektanların etki etme süresi de oldukça etkileyicidir. 

Skumix
Skumix yüksek basınçta uygulanan bir üründür. Diğer sıvı dezenfektanların aksine, nozzle’dan (fıskiyeden) kalın bir tabaka olarak çıkar. Bu ürünün başka bir avantajı da kendi kendine köpürmesidir. Menno Clean ve Menno Ter Forte de bu alanda kullanılabilecek etkili ürünlerdendir. Menno Ter Forte yeşil alglerden kurtulmak için, Menno Clean de bakteri ve mantarlardan kurtulmak için kullanılan dezenfektanlardır. Skumix’i mobil olarak (taşınabilir) uygulayabilir veya dezenfektan ünitesinde kullanabilirsiniz. Uygun bir dozajlama sistemiyle istenilen miktarda püskürtme yapılabilir.

Hygitrix
Hygitrix bilgisayar kurulumu ile Skumix’in etkisi uzatılabilir. Yapılan gerekli ölçümler, dezenfektasyon ve temizleme işlemleri bir dosya halinde bu bilgisayarda bulunur ve istediğinizde bunu monitörden görmenizi mümkün kılar. Temizleme/dezenfekte işlemi süresince Hygitrix, dozları, tarih ve zamanı, spreylenen hacmi, spreyleme hızını, sıcaklığı, dezenfektanın konsantrasyonunu kayıt altına alır. Bu kayıtlar daha sonra incelenebilir, gerekli belgelerde kullanılabilir ve dezenfektasyon kalite ölçümünde kullanılabilir.

 

 

 

Read 2604 times