Müşterilerimizin her türlü ihtiyacını karşılayabilmek için tarihi kireçtaşından henüz yeni gelişmiş olan kaplamalara kadar birçok ürün içeren geniş bir ürün yelpazemiz mevcuttur. Uzmanlarımız, müşterilerimize iyi tavsiyeler verebilmek için piyasanın önde gelen gölgeleme firmalarıyla çalışmaktadır. 

fotowebsite2408

Ürünlerimiz 

Bitkilerin sıcaklık ve hava şartlarına karşı oldukça hassas olmaları nedeniyle gölgelendirme de ürün kalitesi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Ekinlerin çoğu güneş ışığına maruz kaldıklarında zarar görmektedirler. Yüksek tesis sıcaklığında ekinlerin yanması bile söz konusu olabilir.  Geçmişte bunu önlemek için kireçtaşı kullanılırken günümüzde bu kendini sıvı gölgelendirme araçlarına bıraktı. Sıvı gölgelendirme araçları, güneş geçirme seviyesi ayarlanabildiği için üreticilere çok büyük avantaj sağladı. Son on yıl içerisinde de, kaplamalar ışığı yönetebilir hale getirildi.

 

Afbeelding1

Toz Gölglendirme 

Toz gölgelendirme araçları, nişasta ile kirecin karışımıyla elde edilmektedir. Nişasta moleküllerinin cama yapışabilme özelliği sayesinde ürünün kullanım ömrü uzar; ancak nişasta kireç karışımı belli bir oranda olmalıdır, yani daha çok nişasta ürün ömrünü uzatır gibi bir düşünce doğru değildir. Toz gölgelendirmede daha çok ‘Fixen gölgelendirme ürünleri’ şeklinde adlandırılan ‘Spuitfix, Whitefix and Shadefix’ kullanılır.  Geçmişten günümüze gölgeleme için kullanılan Fixen ürünleri, şu an ucuz ve kolay uygulanabilir bir yöntem olarak görülmektedir.

 

Sıvı Gölgelendirme Araçları 

80li yıllarda kullanılmaya başlayan gölgelendirme sıvıları, üreticiler tarafından avantajları keşfedilince yaygın bir kullanıma sahip olmuşlardır. Üreticilerin, mahsullerinin ihtiyaçlarına göre gölgelendirme seviyelerini ayarlayabilmelerinin yanında sıvı kaplamalar mekanik olarak bir sorun yaratmadığı için sera çatısına birden fazla katman uygulanabilmiş ve bütün bunlar sıvı ürünlerin kullanımını oldukça arttırmıştır.

Go to the catalogue TR 

Işığı Dağıtan Kaplamalar 

Son on yıl içinde, kaplama alanındaki yapılan araştırmalar, mahsulun ihtiyacını karşılamaya yönelik olmuştur. Kaplamalara ek filtreler konabilir ve üreticinin ihtiyaçlarına göre yeni özellikler eklenebilmektedir.Saydamlık, yansıtma aşamaları, PAR filtreleri bu özelliklere örnek olarak verilebilir.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için broşürümüzü indirebilir veya bizimle JLIB_HTML_CLOAKING adresinden iletişime geçebilirsiniz